Geoblog.pl    kvolo    Podróże    Ameryka Południowa 2008    O zesz fak... czyli wstepnie

O zesz fak... czyli wstepnie

Chile
Chile, Hanga Roa

o maj faken got, o zesz, o cholera, o kurwunia, uolaboga...
czyli dotarlem na Wyspe Wielkanocna...
ide sie zadomawiac, internet wolny,
czyli na razie relacji nie bedzie.
--------------------------------------------------------------------
uzupelnienie w nastepnym wpisie, teraz ogolnie
--------------------------------------------------------------------

No dobra, bedzie. Ale z trudem, bo tu jest tyle rzeczy do uogladanie itede. Obiecuje relacje uzupelnic w miare dokladnie, ale z czasem.
Tu jest okres ´przed sezonem´. Co oznacza niewielu turystow i troszke nizsze ceny (o czem pozniej), ale z drugiej strony troszke mniej zieleni. Troszke, bo kwiotki juz kwitna, eukaliptusy i bambusy i bananowce tyz, wiec nie jest zle.
Mieszkam w samym centrum Hanga Roa. Trudno mowic o centrum, bo to sa 2 ulice. Mam pokoj dla siebie (niby dormitorio, ale nikogo wiecej nie ma) za 7000$, przed pokojem ganek z widokiem na ogrod i na tym ganku codziennie sobie konsumuje sniadanie. Polecam - Tekene Inn, zaraz za apteka CruzVerde.
W wyniku zwiedzania tak jakos od razu zapoznalem pare osob i jest naprawde wesolo i wielonarodowo (Francuzka, Hiszpan, Czech i Czilijka). Zaczynam mowic w dziwnym narzeczu anglo-hiszpanskim mieszajac slowa w jednym zdaniu, ale sie dogadujemy co jes najwazniejsze.
Wyspe zwiedzamy uparcie i roznymi srodkami - noznymi, rowerowymi i jeepowymi. Tych moai (te statuy) to juz z 500 widzialem i mi sie opatrzyly. Moai jak moai. Duze i kamienne :-P w wiekszosci leza na tzw. pysku. A najsmieszniejsze w nich jest to, ze maja rozowe kapelusze (z innego typu skaly wulkanicznej).
Pogoda zmienna, co ma swoj urok - od mzawki po upierdliwe slonce. Spaliem sobie kark, bo pamietalem, ze twarz to sie smaruje, ale ze szyje czy rece to po co. I niech beda dzieki mamusi i tatusiowi za rozne takie medykamenta, w tym na oparzenia.
Tu sa wulkany (na dwa musialem wlazc oczywiscie). Dookola oceeeaaan. Ocean bardzo blekitny, a raczej taki cyjanowy. Pieeekna woda (chcialem isc nurkowac, ale epileptykow nie biero). Nad oceanem klify z czarnego czegos - skala wulkaniczna taka jak pumeks, ale czarna. A o ta skale caly czas wala fale. Drogi faktycznie czerwone, ale to zalezy gdzie. Czasem asfalt, czasem kostka, czasem glina bita. Najwazniejsze ze przejezdne.
No i plaza. 100m plazy na cala wyspe. Trudno mi sobie wyobrazic, co sie na tej plazy dzieje w sezonie. W kazdym razie na tej plazy tez sie pojawilem. Bialy piasek, palmy, blekit Pacyfiku. Mmmm... Sam nie wierze, ze zamiast lazic i zwiedzac siedzialem na sempiternie pod palma i sie, ze tak powiem, reraksowalem.

Obiecuje dokladniejsza relacje wkrotce (jutro). I byc moze nawet zdjecia.
Poki co ide kontynuowac podziwianie widokow, bo slonca szkoda :-)

Michau_Wwa - 2008-09-02 23:26
BFK, to nieprawda, że promocja, oni tu lgną po prostu jak muchy :-D

Ta Twoja wyspa wygląda super w google earth. Fajne wulkany i monumenty - po prostu księżycowy krajobraz. Ale w tym Twoim mieście to chyba tylko gruntowe drogi dowieźli? I to czerwone jakieś... I w guglu rzeczywiście widać, że to nieblisko od lądu...

Michau_Wwa - 2008-09-02 23:35
...a jak cudowanie wygląda plaża Anakena z góry... Czy prognoza sprzyja kąpielom i opalaniu? :-)

malik
malik - 2008-09-03 13:02
Czad jak nie wiem. Trudno jest dotrzec dalej. podziwiam i zielenieje Malik

Narcyza
Narcyza - 2008-09-03 20:40
Ty się nie len bo znowu bedziesz Dambo!!!! pozdrowienia dla Pana Wojtka

luke
luke - 2008-09-03 21:26
Ale Cię daleko poniosło! No ładnie. Widzę, że wspomnienia sprzed roku nadal żywe. Chyba zaczynam zazdrościć... Powodzenia!

pingwiny
pingwiny - 2008-09-03 21:43
A my tez podziwiamy ta pikna wyspe. Widoki super - ogladalismy zdjecia w guuglu. caluski. Wybor do pozazdroszczenia. Pozdrowionka.

bary - 2008-09-05 11:37
No tak, wszyscy te cholerna wyspe juz w googlu ogladali, a ja nie! Musze to stanowczo nadrobic ? Czy JetLag sie jakos tajemniczo zdezaktywowal ?:)

Michau_Wwa - 2008-09-05 23:54
Ja wszystko rozumiem - dżet-lag, wolny internet, 2 wulkany, szlyczna plaża - ale ile można milczeć? Proszę o meldunek :-)

bary - 2008-09-06 16:28
Wlasnie - bo pomyslimy, ze zostalismy poniechani dla jakiegos wielkanocnego typa!

bary - 2008-09-06 16:37
a propot typow, nie zyja tam czasem jakies diably tasmanskie ?:)

Michau_Wwa - 2008-09-06 20:30
Nareszcie :-) Czekam na c.d. i foty :-) Z góry to wszystko jakieś takie płaskie ;-)))

Narcyza
Narcyza - 2008-09-06 22:11
Dambo przypominam o jakis koszulkach dla Schooltzow, podalam tez stronke chlopakom, wylez sie na plazy i za mnie

kvolo
Bartosz Kwolek