Geoblog.pl    kvolo    Podróże    Ameryka Południowa 2008    Zbieg granic

Zbieg granic

Argentyna
Argentyna, Iguazú

Rano budzimy sie w innym swiecie. Inna przyroda. Coraz bardziej zielono. Coraz wiekszy busz, bo chyba nie dzungla, ale juz nie zwykly zalesiany las. Mnostwo rodzajow drzew. Droga w tym buszu, czasem most nad pozawijana rzeka. I zielono, zielono. Polne drogi zas pokazuja czerwona ziemie. Jak sie rowniez okazuje, gdy wysiadamy - cieplo!
Polecam nowy hostel zaraz naprzeciwko dworca - Marco Polo (chodz reklamuja tu i tansze). Ma nawet basen (widzialem, ze ktos go nawet uzywal). Pokoj (czysty, z lazienka) tym razem z uporzadkowanymi francuzami.
Doprowadziwszy sie znow do czlowieczenstwa ruszam na obchod Puerto Iguazu. W koncu przesiadam sie w krotkie spodenki i koszulke i sandaly. Myslalem, ze bedzie bardziej upierdliwie turystyczne, ale tym razem pustawo. Ulice nie w kratke, ale tak bardziej organicznie. Przy glownych ulicach bary, sklepy z pamiatkami, 2 banki.
W ramach spaceru dla rozprostowania nog odwiedzam miejsce zwane Hite de Fronteras. Rio Iguazu wpada tu do Rio Parana, tworzac naturalny zbieg granic miedzy Argentyna, Brazylia i Paragwajem. Stojac na brzegu widac slupy w kolorach flag na cyplu brazylijskim i na brzegu paragwajskim.
A wieczorem deszcz. Ponoc jutro ma byc burza.

irek
irek - 2008-09-20 08:59
ale masz dobrze z tym ciepłem. Nie wiem czy wiesz ale w Polsce jest teraz makabrycznie zimno tylko śniegu brakuje i leje non stop :/ Pozdrawiam serdecznie :)

pingwiny
pingwiny - 2008-09-20 18:57
Ale Ci dobrze. Widoki, krajobrazy, przezycia,nowe miedzynarodowe znajomosci, no i cieplo. A u nas od 10 dni zimno, /temp.6-8st.C/,ciagle chmury i niemal bez przewrwy deszcz, w Bieszczdach i Karpatach juz snieg, a nawet zagrozenia lawinowe. Taki koniec kalendarzowego lata. Dzieki za sms-y, mile pozdrowionka i kartke z Wyspy Wielk. Wedruj dalej spokojnie i rozsadnie. Jak zdrowko? A moze jakas fotka? Troche ogladamy odwiedzone krainy na guglach. Gorace-pomimo zimna-pozdrowionka i buziaki. Czekamy na Ciebie i dalsze wiesci.

pinwin
pinwin - 2008-09-20 19:07
A skoro jestes w Brazylii moze podac Ci namiary do Radka Lesniaka?

kvolo
kvolo - 2008-09-21 02:12
Dzieki, Pingwiny. NIemniej po pierwsze primo - nrtel mam, a po drugie do Brazylii tym razem nie jade, to byl bardzo przelotny przez nia przejazd.

kvolo
Bartosz Kwolek