Geoblog.pl    kvolo    Podróże    Peru, Boliwia 2007    Wyspy rozne
2007

Wyspy rozne

Peru
Peru, Puno

Nie chce mi sie pisac, bo mnie glowa boli. Do tego klawiatura do bani i niektore litery nie odbijaja. Soroche mnie w koncu dopadlo i czas faszerowania medykamentami nadszedl. Na szczescie juto mamy zjechac nizej.
Dzis dzien pod znakiem wycieczki po jeziorze. Na wstepie zaznaczyc musze, ze zachwycila mnie organizacja. O 6.45 zabrano nas z hotelu i zawiezino do portu i przpakowano na lodz. Wycieczka z przewodnikiem, ktory mowi duzo po hiszpansku, a potem tlumaczy to w jdnym zdaniu na angielski. Niemniej warunki tiptop :)
Pierwszy punkt programu to plywajace wyspy z trzciny. Serio. Lud Uros usypuje sobie takie wyspy i na nich zyje. Te trzciny i jedza i domy buduja i lodzie tez. Krotka opowiesc, jak to sie tu zyje z demonstracjami. Niesamowite - jak ci sasiad nie odpowiada to se bierzesz i przenosisz dom, a jak ci bardzo nie odpowiada to se pila odcinasz kawalek wyspy i wio. Potem przebiezka wsrod straganow z lokalnymi wyrobami. I zdjecia. A i jeszcze przejazdzka lodzia z trzciny. Dosc to ciekawe, biorac pod uwage zupelne oderwanie od cywilizacji.
POtem 2 godz rejsu na nastepna wyspe - Tequile. Serio :) Oczyiscie przesypiam bo w nocy nie dane mi bylo. Tutaj tez inny swiat. Piekna wyspa, z lazurem Titicaca dookola. Gdyby mi ktos powiedzial, ze jestesmy gdzies grecji to pewnie uwierzylbym. Ludzie zyja w totalnym spokoju i oderwaniu od udrek cywilizacji. Trzeba miec nowa czapke (a czapki maja tu swoiste - takie dluuugie i czerwone i trzymaja w nich liscie koki), nowy pas (zona tka dla meza z symbolami wydarzen w roku) albo wyprowadzic owce. Pradu niewiele (kolekory sloneczne) i spokoj jakis taki. Piekne miejsce. Male domki, pomaranczowe wychodki, laczki otoczone kamiennymi murkami itede.
Oczywiscie chlopcy musieli sobie ´pojsc na gore´, przez co lodz czekala godzine, pilot latal po wyspie wydzierajac sie ´lukas´ i informujac wszystkich dookola, by ich skierowano do portu. Zdobyli tytul ´ciot roku´...
(Lucasz sie oburza bardzo, ze niby klamie itepe, ale Artur zatwierdzil bez szemrania. Znaczy cos w tym jest :)
Powrot troche na dachu, bo slonce piekna, ale zdradliwe. Poniekad mialo to charaker pzejazdzki po Solinie... jeziorko i gory dookola. NIemniej te piekne okolicznosci przyody zagnaly mnie na chile do lozka, zby zapobiec chorobsku jakowemus poprzez wygrzanie i paacetamol. Zyjemy.

PS. Jak juz sie mnie polepszylo to poszli my na kolacje. Kawa (Café cortado) stawia mnie na nogi, a salatka z dojrzalego avocado przyprawia o szczescie :) W koncu jakos taka po kolei. Chlopcy racza sie winem grzanym, ktore pozbylo sie procentow i z oryginalem ma wspolny kolor i posmak (Lucasz chleje na umor, bo wypil nawet 2 kubeczki powtarzajac, ze jest abstynentem), w efekcie dochodzi do dlugiego pojedynku slownego idealizmu z pragmatyzmem (czyli znow dogadujemy biednemu LukeCzowi).
Ostatecznie zasiedzielismy sie troszke i... wracamy do hotelu ´noca´czyli o 22.05 – hotel zamkniety na 4 spusty, dzwonimy, pukamy, wchodzimy przez zaplecze. Grunt to dac rade :)

Sabina Czekierda
Sabina Czekierda - 2007-09-01 08:54
Łukasz lubi zdobywać różne tytuły przecież ;)

Czeko
Czeko - 2007-09-01 13:58
tytulu gratuluje, a czy organizator konkursu wreczyl juz nagrody?:>

tak czy siak, wyspy Tequili Wam zazdroszcze jak 150 i mam kolejne miejsce na swiecie do odwiedzenia :)
z niecierpliwoscia czekam na zdjecia :D

Milamber
Milamber - 2007-09-01 15:06
NO nie - takie warunki i nikt nie popływał w tym jeziorku?:) Toż to profanacja :)
Właśnie a czemu wy pysznych rybek nie jadacie tylko jakieś paskudztwa w autobusie?:)

Zacharek
Zacharek - 2007-09-01 22:33
Kvolo, zdrowiej! Informacja dla kolegów: ratować go zieloną herbatą! Sorry za brak maili, ale ni jak nie mam chwili spokoju. Besos.

Michau z Falbanicy
Michau z Falbanicy - 2007-09-02 21:48
BFK, halo-halo :-) To ja dzis Twojej Mamie zdalem przez telefon pozytywne sprawozdanie, a Ty mi sie tam podziebiasz albo bog-wie-co? :-D Sluchaj kolezanki Z. i pij zielona herbate :-) I wracaj do formy :-) "Nie spac - zwiedzac!" ;-))) Moze to jakis reumatyzm od tych wysp plywajacych? ;-)
A poza tym, to jeszcze strasznie dlugo Was nie bedzie - co dalej? Jakie plany? :-)

Pozdrawiam serdecznie cala drużyne pierscienia i sledze z zapartym tchem :-)

Narcyzka
Narcyzka - 2007-09-02 22:42
Bartus i tto TY sam sobie taka podroz wymysliles???? chyba za kare- grad jak groch, glowa boli, jedzenia czasami malo, wody nie ma w pokoju - no yego to i by Stalin nie wymyslil - zazdraszczam caly czas, caluski

kvolo
kvolo - 2007-09-03 03:01
Kochani, z ´soroche´ sobie poradzilem faszerujac sie skutecznie medycyna i lezac 2 godz. w lozku. Czyli zyje, dziekuje za troske. W temacie herbaty - tu sie pija nie zielona ale ´mate de coca´czyli napar z lisci koki. (nota bene nazywa sie lepiej niz smakuje i zadnych jazd po niej nie ma).

Lukasz Czekierda
Lukasz Czekierda - 2007-09-03 03:15
Chcialem wystosowac stanowczy protest! Autor blogu przedstawia jedno z wydarzen w sposob nieobiektywny! Przewodnik wycieczki powiedzial, ze statek wyplywa 14:00, najpozniej 14:15. Z kolega Arturem bylismy na statku 14:10. A ze cale stadko zebralo sie na glownym placu na wyspie i tam, a nie na statku na nas czekalo (zreszta nie godzine tylko najwyzej pol - Autor nie nosi zegarka), to juz nadmiar troski, ktorego nie przewidzielismy...

Michau z Falbanicy
Michau z Falbanicy - 2007-09-03 11:04
Ooo, ta herbata z koka to na pewno Ci pomoze ;-))) hihihi
uściski.

Milamber
Milamber - 2007-09-04 23:15
Jakby sie nie dalo koki to chociaz ta herbatke przemyc - na pewno ma lepsze dizalanie niz zielona :P

kvolo
Bartosz Kwolek